Prāmji uz Lietuvą

Ziemeļaustrumos esošā Lietuva ir lielākā no trim par māsām dēvētajām Baltijas valstīm – Lietuvas, Latvijas un Igaunijas. Taču tai ir visīsākā piekrastes josla – tikai 90 km gara krasta līnija. Tomēr “maz” nebūt nenozīmē “slikti”: Lietuvas jūrmala lepojas ar smalku un tīru smilšu pludmalēm. Arī piekrastē izveidojusies Klaipēdas osta piesaista tūristus gan no Lietuvas, gan citām valstīm, kā arī kļūst par starpstaciju, dodoties uz citām lielajām Lietuvas pilsētām un citām saistošām vietām. Tātad – uz Lietuvu!

izvēlēties citu valsti

Populārākās kompānijas šajā maršrutā

Labs ceļojuma sākums – prāmis

Braukt ar automašīnu Lietuvā ir tīrā bauda. Labi ceļi, pa automašīnas logu paveras bezgalīgi plašumi, brīnišķīga daba un četru gadalaiku skaistums. Tāpēc ceļotāji šeit mēdz ierasties un ar savām automašīnām. Un, braucot ar prāmi, to izdarīt ir visērtāk. 

Lietuvas rietumos atrodas lielā Klaipēdas osta, kas ir neaizsalstoša Baltijas jūras osta, tāpēc visnotaļ ērta pasažieru un kravas pārvadājumiem. Uz Klaipēdas ostu maršrutos Karlshamna–Klaipēda un Ķīle–Klaipēda pastāvīgi kursē kompānijas DFDS Seaways prāmji. Šie ērtie un populārie maršruti savieno Zviedriju un Ziemeļvāciju ar Austrumeiropu. 

Ar ko ir īpaša Lietuva?

Uz Lietuvu braucošos prāmjus piepilda ne tikai pasaulē izkaisītie emigranti, kas vēlas īpašos gadījumos apciemot tuviniekus. Uz prāmjiem iebraukšanu ostā nepacietīgi gaida arī tūristi, kuri cer dažu dienu vai nedēļu laikā iepazīt Baltijas valstis un varbūt pat aizklīst vēl dziļāk Austrumeiropā. Tomēr sāksim ar Lietuvu – ar ko ir īpaša šī valsts, un kādus iespaidus tā spēj dāvāt tiem, kuri tajā ierodas pirmoreiz? 

  • Lietuva ir Eiropas centrs. Kaut gan ir ne mazums citu Eiropas vietu, kas vēlētos piesavināties šo titulu, tomēr 29 km no galvaspilsētas Viļņas esošie Bernoti ir vispāratzīti un iekļauti Ginesa pasaules rekordu grāmatā kā Eiropas centrs.
  • Kuršu kāpa jeb Kuršu nērija – lielāko ceļojošo kāpu mājvieta. Ceļojošās kāpas, kas pastāvīgi maina savu izskatu un formu – tieši tādas ir Kuršu nērijas kāpas, no kurām augstākā – Pārnidas (Parnidžio) kāpa – ir pat 52 metrus augsta. Kuršu kāpa ir unikāls dabas veidojums, kas ir jāapmeklē ikvienam Lietuvas viesim. 
  • Neatkarīga valsts galvaspilsētā. Vai jūs zināt daudz pilsētu, kurās atrastos tajā izveidojusies neatkarīga valsts? Lietuvas galvaspilsēta Viļņa tāda ir. Viens no Viļņas rajoniem – bohēmiska mākslinieku mājvieta ar nosaukumu Užupis – jau 1997. g. 1. aprīlī (pievērsiet uzmanību datumam!) pasludināja neatkarību, tai ir savs karogs un konstitūcija, kurā varam izlasīt īstas “pērles”, piemēram, “sunim ir tiesības būt par suni”. 
  • Neparasta daba. Jā, Lietuva, protams, ir līdzenumu zeme, īpaši, ja salīdzinām ar Šveici vai Norvēģiju. Tomēr neparastie līdzenumi, ne visai augstie, tomēr valdzinošie Augštaitijas pakalni, daudzie ezeri un līkumojošās upes, kā arī, protams, visu apņemošais mežu zaļums ir īsta paradīze tiem, kas dievina dabas klēpi, nevis asfalta džungļus. Pat pilsētu centros ir daudz aci piesaistošu zaļumu.
  • Bagāta vēsture. Ikviens muzejs, šaurā ieliņa vai skvērs ir ar savu iespaidīgu vēsturi. Vai zināt, ka kādreiz, 15. gs., Lietuva bija lielākā Eiropas valsts? Bet vai atceraties, ka lietuvieši visilgāk palika uzticīgi savai pagāniskajai ticībai un visvēlāk pieņēma kristietību? Visticamāk, esat dzirdējuši arī to, ka lietuviešu valoda ir uzskatāma par senāko saglabājušos indoeiropiešu valodu. Nav šaubu, ka Lietuva ir īpaša valsts, kurā ir vērts pabūt.