Prāmji uz Igauniją

Igaunija ir mazākā no trim Baltijas valstīm, un to visai bieži mēdz dēvēt par vislabāk sargāto Eiropas noslēpumu. Un patiesi, šī mazā valsts sevī slēpj neatrastus dārgumus – daudzas iespaidīgas viduslaiku pilis, aizkustinošiem nostāstiem apvītas drupas, neparastu dabu un bezgala daudz Baltijas jūrā esošo salu. Aizvien vairāk tūristu ik gadus dodas uz Igauniju un jūsmo par piejūras pilsētiņām, nelielajiem ciemiem un biezajiem mežiem. Kaut gan zeme Igaunijā nav auglīga, tomēr zaļuma tajā netrūkst. Igaunijas galvaspilsēta Tallina ir visnotaļ kosmopolītiska un mūsdienīga, taču vienlaikus tā glabā arī savu vērtīgo vēsturi: Tallina ir iekļauta UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. 
Igaunija ir viena no bijušās Padomju Savienības valstīm, kurās pašlaik notiek visstraujākā attīstība, tāpēc ir gluži dabiski, ka tai tiek pievērsts visai daudz uzmanības: tajā ierodas aizvien tūristu, un ceļotāji novērtē arī prāmju maršrutu uz Igauniju priekšrocības. Tāpēc arī mēs ceļosim ar prāmi uz Igauniju! 

izvēlēties citu valsti

Ērta prāmju satiksme ar Igauniju

Viens no populārākajiem satiksmes ar Igauniju veidiem ir prāmis. Tā popularitātes pamatā ir cilvēku vēlme ceļot kopā ar savām automašīnām, un prāmis ir vienīgais satiksmes līdzeklis, kurā varat “iepakot” savu četrriteņu transportlīdzekli. Igaunijā ir divas ostas, uz kurām pastāvīgi kursē prāmji: Paldiski un Tallina. 
Igaunijā var nokļūt, ceļojot šādos populāros prāmju maršrutos: Kapelskāra–Paldiski, Stokholma–Tallina, Helsinki–Tallina, Mariehamna–Tallina. Prāmju maršrutu uz Paldisku ostu apkalpo kompānija DFDS Seaways, bet uz Tallinu – kompānija Tallink. Prāmji šajos maršrutos kursē ik dienas, tāpēc satiksme starp Igauniju un Skandināviju ir patiešām ļoti ērta.

Kāpēc ir vērts braukt uz Igauniju?

Ir daudz iemeslu, kāpēc nekavēties kāpt prāmī un doties uz Igauniju. 

  • Igauniju ir iecienījuši riteņbraucēji. Tāpat kā velosipēdu zeme Nīderlande, arī Igaunija ir līdzenumu zeme ar ainaviskiem apvāršņiem un mežainām vietām. Tāpēc, braucot ar divriteni, ir daudz, ko redzēt. Tūristi, kuri nemēdz nekur doties bez sava velosipēda, atzīst, ka Igaunija ir velotūrismam labvēlīga valsts. 
  • Tallina ir iekļauta UNESCO Kultūras mantojuma sarakstā. Igaunijas galvaspilsēta ir moderna un aktīva, mūsdienīga pilsēta. 1997. gadā galvaspilsētas viduslaiku daļa tika iekļauta UNESCO Kultūras mantojuma sarakstā tās vēstures, kultūras un arhitektūras dēļ. Tāpēc noteikti ir vērts vieglā solī pastaigāties pa šaurajām un akmeņiem bruģētajām Tallinas ieliņām, izjust dzīvo vēsturi, ko izelpo namu sienas, vai vienkārši apsēsties āra kafejnīcā un baudīt apkārt mutuļojošo dzīvi.
  • Laiks pabūt Igaunijas salās. Igaunijai pieder trīs lielas Baltijas jūras salas, no kurām Sāremā ir otra lielākā. Padomju Savienības laikos Igaunijas salas nebija tūristiem pieejamas tajās esošo militāro bāzu dēļ. Toties tagad tās var un pat ir ieteicams apmeklēt, jo salu arhipelāgā ir daudz neparastu vietu, piemēram, zaļš un izteiksmīgs meteorīta krāteris, kas tagad pārtapis par ezeru. Uz salām esošās savdabīgās pilsētiņas ļauj justies tā, it kā tur būtu apstājies laiks. 
  • Igaunijā var sātīgi paēst. Igauņiem patīk sātīgi paēst, tāpēc viņu ēdienkartē pārsvarā ir kartupeļu un gaļas ēdieni. Daudziem šķiet, ka viņu ēdienkarte līdzinās vācu nacionālajiem ēdieniem, jo gan vācieši, gan igauņi dievina desiņas. 

Tallinas brīnišķīgās viduslaiku pilis, no kuru torņiem paveras plašās pilsētas ainavas un jūra, noslēpumainās salas, gardā pārtika un brīnišķīgie, draudzīgie cilvēki – vai gan ar to vēl nepietiek, lai kāptu uz prāmja, kas aizvedīs uz Igauniju?