Gdaņska ir ostas pilsēta Polijas ziemeļos, pie Baltijas jūras. Tieši šeit ir dzimusi slavenā “Solidaritāte”, kas savulaik sagrāva Padomju Savienību. Ceļotājus šeit piesaista senatnīgā vecpilsēta un majestātiskais rātsnams. Gdaņska kopā ar Gdiņu un Sopotu veido tā dēvēto Trīspilsētu, kurā dzīvo vairāk nekā miljons iedzīvotāju.
Neliela apdzīvota vieta šeit bijusi jau V gadsimtā. Pēcāk šo apdzīvoto vietu savā pārvaldībā ieguva Livonijas ordenis, Prūsija, līdz, beidzoties pirmajam Pasaules karam, pilsēta ieguva brīvpilsētas statusu un to pārvaldīja Tautu Savienība. Būdami Gdaņskā, nepalaidiet garām iespēju pastaigāties pa Dlugas ielu, kas iedēvēta par Karaļu ceļu. Šis ceļš līkumo no pilsētas vārtiem (kas būvēti XVII gs. un joprojām ietver pilsētu) uz centrālo laukumu un tirgu. Šai laukumā slejas rātsnama tornis un Artūra nams – kādreizējais tirgotāju nams. Blakus atrodas pilsētas vēstures muzejs, bet, paejot ostas virzienā, ieraudzīsiet Jūrniecības muzeju. Tajā ir apskatāms pirmais Gdaņskas kuģubūvētavā būvētais kuģis.
Dažu desmitu kilometru attālumā no Gdaņskas 1939. g. tika izveidota Štuthofas koncentrācijas nometne. No tās maz ir atpalicis, tomēr ar to pietiek, lai rastos priekšstats par 100 tūkstošu politieslodzīto pieredzēto šausmīgo realitāti.
Uz Gdaņsku ik dienas kursē prāmji no Nīneshamnas. Šai maršrutā kursē operatora “Polferries” modernais prāmis Wawel. Pārbrauciens ilgst 18 stundas, kuras varat pavadīt, patīkami izklaidējoties, vai, atgūstot spēkus mājīgajās kajītēs.
Gdaņska ir moderna Polijas ostas pilsēta ar daudzām apskates vietām un piesātinātu nakts dzīvi. Maršruts Nīneshamna–Gdaņska ir populārs, jo: